Assamese Books

Grid View:
₹110.00

আংবাং বেবেৰিবাং নামটোৰ দৰেই কিতাপৰ বিষয় বস্তু খিনি। আবেলিৰ মুখৰোচক জ্বলা চানাৰ দৰেই হ'ব ইয়াৰ সোৱাদ। বাদাম বুট মটৰ মগু কেছা পিয়াজ আদা জ্বাল নিমখ সকলো সোৱাদৰ সমাহৰ ঘটিছে। চুটি চুটি সৰু সৰু সুখপাঠ্য বোৰত আছে হাঁহিৰ ১০০% গেৰান্টি। আটাইতকৈ গহীন গম্ভীৰ মানুহজনেও হাঁহিব নুখুজিলেও মিছিকিয়াই উঠিব সেয়া খাটাং। উগ্ৰ তীব্ৰ নম্ৰ সকলো হাস্য ৰসৰ প্ৰয়োভৰে জিপাল কৰি..

₹220.00

Health Guideby Dr Gitartha BordoloiA concise book on some heath topics for common people in Assamese.ISBN 978-93-88456-00-5Page 280 (Hard Binding)..

₹220.00

ভেনিজুৱেলা, আমেৰিকা, দিল্লী অথবা অসমৰ বগৰিজান;  দেশ-বিদেশৰ ভিন্ন ঠাইৰ ভিন্ন পটভূমিত ৰচনা কৰা হৈছে #লা_চেণ্টেৰা ৰ গল্পসমূহ ৷ প্ৰেক্ষাপটত আছে ব্ৰিটিছশাসিত অসমৰ চাহ-বাগানৰ সমাজখন, আশীৰ দশকৰ জ্বলন্ত অসম, আমেৰিকাৰ প্ৰব্ৰজন নাইবা ভেনিজুৱেলাৰ ৰাজনৈতিক সংকটৰ দৰে অতীত আৰু বৰ্তমানৰ বহু গুৰুত্বপূৰ্ণ ঘটনা আৰু প্ৰসংগও ৷#লা_চেণ্টেৰা— পটভূমিৰ বৈচিত্ৰ্য আৰু ব..

₹100.00

 Polytheneor Dhonrakauree (পলিথিনৰ ঢোঁৰাকাউৰী )..

₹150.00

 Sofolotar Supan (সফলতাৰ সোপান)A guide book on self-improvement..

₹160.00

Aajan Fakeer..

₹399.00

অভিব্যঞ্জনা (Abhibyanjana) আধুনিক অসমীয়া কবিতাৰ তিনিটা পৰ্বModern Assamese Literature Criticismজয়ন্ত ডেকা প্ৰকাশক: পেপিৰাছ ,পানবজাৰ গুৱাহাটী আধুনিক অসমীয়া কবিতা সমালোচনাৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ গ্ৰন্থ। ইয়াত হোমেন বৰগোহাঞিৰ পৰা বিজয় শংকৰ বৰ্মনলৈ সংযোজিত হৈছে কবিতাৰ সুদীৰ্ঘ সমালোচনা।..

₹120.00

Adhafuta ( আধাফুটা)..

₹100.00

Adhunik Asomiya Natok..

₹300.00

Aei Xomoy Xei Xomoy..

₹130.00

Agnir Deuka (Wings of Fire)..

₹220.00

Ahimot Jar Hima Neherai (অসীমত যাৰ সীমা নেহেৰায় )#অসীমত যাৰ সীমা নেহেৰায় : (গ্ৰন্থ-সমালোচনা)**********#লেখক পৰিচিতি : অৱসৰপ্ৰাপ্ত স্বাস্থ্য বিষয়া ডাঃ প্ৰনৱ কুমাৰ শৰ্মা  এম.ডি. । মেডিকেল কলেজ নামৰ উপন্যাসৰ লেখক শ্ৰী প্ৰনৱ কুমাৰ শৰ্মাৰ পিতৃ প্ৰয়াত কুমাৰ কিশোৰো আছিল ৭০ দশকত খলকনি সৃষ্টি কৰা উপন্যাসৰ স্ৰজক। মেডিকেল কলেজ নামৰ উপন্যাস আৰু কুমাৰ কিশো..

₹70.00

Ajon Ishwar'r Xondhan't    ..

₹180.00

,"মোৰ মন আৰু দেশখন এতিয়া একেই অৰাজক / মগজুত মৃত কলম্বাছ..... ( এজন ৰঙৰ মিস্ত্ৰি , পৃ-৯১ )নোম , ৰজাৰ গোৰোহা , নন্দ কাইটি , মিছেছ বৰুৱাৰ ব্লাউজ আৰু এটা উত্তৰ আধুনিক কবিতা , জেঠি , অঞ্জলী হোটেলৰ চিঙৰা , টুথপেষ্ট , মাউখ - এনে শিৰোনামৰ বিষয়বস্তু আৰু ফৰ্মৰ বৈচিত্ৰ্যৰে ভৰা কবিতা পুথি । সমুদ্ৰ কাজল শ‌ইকীয়াৰ পাতনি সম্বলিত মনোজ নেওগৰ "এজন ৰঙৰ মিস্ত্ৰি "প্ৰকা..

₹175.00

 Book Promo: https://youtu.be/h40eR1-owUE"অজুহাত" সৃষ্টি শ্ৰেয়মৰ দ্বিতীয় গল্প সংকলন। অসমৰ নতুন প্ৰজন্মৰ গল্পকাৰ সকলৰ সম্ভাৱনাপূৰ্ণ দহগৰাকীৰ ভিতৰত সৃষ্টি এগৰাকী বুলি সাতসৰী আলোচনীৰ এটি সংখ্যাত প্ৰকাশ পাইছিল। প্ৰকাশক- কাণখোৱা। "Ajuhat" is a collection of short stories by Srishti Shreyam in Assamese Language. Srishti is one of the promising ..

Showing 1 to 15 of 226 (16 Pages)